Autolekar Sp. z o. o. 26-600 Radom, ul. Warszawska 35

Biuro Obsługi Klienta
tel: 534 444 456
tel: 48 366 96 40

KONTAKT

Szukasz sprawdzonego punktu wulkanizacji w Radomiu? Wymiana opon to nasza specjalność!

Wulkanizacja Radom - wymiana oponFirma Autolekar oferuje wymianę opon każdego rodzaju (felgi stalowe i aluminiowe), wyważanie kół oraz naprawę ogumienia. Naszym klientom oferujemy także przechowywanie opon w stałym, niskim abonamencie.

Wszystkie prace serwisowe związane z oponami wykonujemy przy pomocy najnowocześniejszego na rynku sprzętu! Nasza montażownica do opon gwarantuje jakość i bezpieczeństwo nieznane w żadnym innym punkcie, a doświadczony personel – szybkość wykonanej usługi.

Koszt wymiany opon zaczyna się od 50 złotych za komplet i różni się w zależności od rozmiaru ogumienia i rodzaju felgi.

Na miejscu prowadzimy także sprzedaż opon nowych w atrakcyjnych cenach! Nie musisz już jeździć do kilku punktów, by zakupić, następnie wymienić opony i wyważyć koła, a potem ustawić zbieżność – wszystkie te usługi w jednym miejscu zapewnia Autolekar, co pozwala na oszczędność Twojego czasu i pieniędzy.

Szczegóły dostępne u doradcy serwisowego: 534 444 456 lub (+48) 366 96 40

Kiedy powinniśmy zmieniać opony i czym różnią się opony letnie od zimowych?

Wymiana opon bardzo ważna z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa. Ich rodzaj powinien być dostosowany do nawierzchni oraz pory roku. Wyróżniamy opony letnie, zimowe oraz całoroczne. Opony zimowe zwiększają przyczepność w warunkach ujemnej temperatury oraz zmniejszają drogę hamowania. W Autolekar zwracamy również uwagę na stan zawieszenia samochodu oraz amortyzację, które mają istotny wpływ na drogę hamowania. W oponach zimowych, w porównaniu do letnich, mamy do czynienia z większą ilością nacięć oraz tzw. “lamel” w bieżniku, które zwiększają przyczepność opony na śniegu oraz błocie pośniegowym. Jeśli chodzi o mieszankę, opona zimowa zawiera więcej krzemionki, przez co nie twardnieje w ujemnych temperaturach. Opona letnia zawiera za to więcej sadzy, która czyni ją elastyczną. W ujemnych temperaturach opona letnia twardnieje, co zmniejsza przyczepność oraz zwiększa drogę hamowania pojazdu.

Zmiana opon np. z letnich na zimowe wbrew pozorom nie jest uwarunkowana tym, czy spadnie śnieg. Najważniejsza jest temperatura! Okolice 5 st.C są sygnałem, że kierowcy powinni zacząć myśleć o umówieniu się do zakładu wulkanizacyjnego. Aby uniknąć kolejek, nie warto czekać z wykonaniem tej czynności na ostatnią chwilę.

Podczas wymiany opon najważniejszy jest sprzęt, którego używa się do wykonania tej czynności serwisowej. W Autolekar używamy maszyny najnowszej generacji marki MONOLITH (montażownica oraz wyważarka), co sprawia, że jesteśmy w stanie zaoferować kompleksową usługę, na najwyższym poziomie. Nasza wyważarka wyposażona jest w zaawansowany syntezator mowy, który prowadzi specjalistę za rękę i daje 100% pewność odpowiedniego wyważenia koła. Przed wykonaniem tej usługi w Autolekar oczyszczamy bieżnik opony np. z drobnych kamyczków, które mogą mieć negatywny wpływ na pomiar wyważenia.

Czekamy pod numerami telefonu: 48 366 96 40 lub 534 444 456!

© Copyright 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Autolekar facebook